Çocuğum 10 aylık orta kulak iltihabı vardı amoklavin antibiyotik ilaç verdiler 2 gün kullandım çocuğum gece yarısı ateşlendi bende acile götürdüm kan tahlili istediler ast:80 alt:85 çıktı 2 gün sonra birdaha gelin dediler gittik ve ast:100 alt: 101 çıktı

Çocuğum 10 aylık orta kulak iltihabı vardı amoklavin antibiyotik ilaç verdiler 2 gün kullandım çocuğum gece yarısı ateşlendi bende acile götürdüm kan tahlili istediler ast:80 alt:85 çıktı 2 gün sonra birdaha gelin dediler gittik ve ast:100 alt: 101 çıktı bayramda olduğu için uzman doktora götüremedim bayram sonrası uzman doktora götürecem acaba naden yükselmiş olabilir? bilgilendirirseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : İçerisinde Amoksisilin + Klavulanik Asit bulunduran ilaçların ALT ve AST değerlerini yükseltici etkisi olabilir.Kullandığınız ilaç da bu tür bir ilaç.Doktorunuza danışmanızda yarar var.