Çocuğumun idrarında keton çıktı.İdrarda keton neden çıkar?

İyi çalışmalar diliyorum.Benim 13 aylık oğlum var.Yapılan kan tetkikinde lökosit 18.17 eriitrosit 5.12 çıktı diğer sonuçlar normal idrarda keton 10 çıktı keton neden çıkmış olabilir teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzda kan sayım testi, diğer adıyla da hemogram testi sonucuna göre WBC yani lökosit yüksekliği olduğu görülüyor.WBC  yüksekliği durumunda ilk olasılık enfeksiyon şüphesidir.Çeşitli enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Bunun dışında wbc yüksekliği başka nedenlere bağlı olarak da görülmektedir.WBC ( lökosit)  yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantımızda  detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliğiGelelim idrarda keton çıkmasına,Bu konuda aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...İdrarda keton neden çıkar?