Çölyak şüphesiyle yapılan testte Anti gliadin ıga = zayıf pozitif çıktı

İyi Günler. Bir sorum olacaktı size .bel ağrısı nedeni ile hastaneye gittim ve benden çölyak hastalığı şüphesi ile test yaptırdılar, sonuçları gösterme vaktim olmadı.yapılan testler anti gliadin ıga = zayıf pozitif, anti endomisyum = negatif çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuzu inceledik. Anti gliadin ıga = zayıf pozitif çıkması olağan değil.
Normalde Anli Gliadin pozitifliği Çölyak hastalığı lehine yorumlanır.
Tabi zayıf pozitif bir sonucun tekrar edilip teyid edilmesi de gerekebilir.