COVİD nedeniyle ev karantinasınndayım.Karantinayı sonlandırmak için PCR testi yaptırmam gerekir mi?

Hocam merhaba.COVİD li biriyle temas ettiğimden dolayı ev karantinasınndayım.Karantinayı sonlandırmak için PCR testi yaptırmam gerekir mi?

Tahlil.com Cevabı : Hayır PCR testi yaptırmanıza gerek yok. Bağışıklık sorunu olmayan bireylerde ev izolasyonunu sonlandırmak çn PCR testi yaptırmaya gerek yoktur. Zaten Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de bu konuda bir önerisi yoktur.