Crp değeri ve lökosit yüksekliği idrarda bakteri çıkması - 2

Hocam 32 yaşında bi kadınım. 2 hafta önce yüksek ateş ve halsizlik sebebiyle doktora gittim crp 151 çıktı idrarımdada bakteri çıktı antibiyotik verildi bittikten sonra tekrar teste gitmedim. Bide karnımın her yerinde gezinen bir ağrı var hergün tekrarlıyor ama belli bi yeri yok her yetinde geziyor ve neredeyse her sabah yoğun bi sırt ağrısıyla uyanıyorum. Bu eklediğim değerlerin kanserle bi ilgisi yok dimi hocam? tahlil sonuçlarımıda ekledim sistit denildi ama bi de sizin yorumunuzu almak istedim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, tetkiklerinizi inceledim, evet idrar ve kan sonuçlarınız enfeksiyonla uyumlu görünüyor. Ancak idrar kültürü alınmamış ve verilen antibiyotik yeterli olmuş mu bu konuda bir açıklık yok. Bu durumlarda doğru olan idrar kültürü alınması ve antibiyogram sonucuna göre uygun antibiyotiğin verilmesidir. Ayrıca yaygın karn ağrısı ve bel ağrısından bahsetmişsiniz, bu durumda mutlaka idrar tetkikinizi tekrarlatmanızı, eğer temiz çıkarsa mutlaka bir kadın hastalıkları uzmanına mueyene olmanızı öneririm.

Tetkiklerinizde kanserle ilgili bir bulgu veya durum yoktur, bu konuda rahat olmanızı ancak söylediğim gibi tetkik ve muayenelerinizi yaptırmanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.