CRP değerim 329,8 çıktı.Normal değeri 0-6 mg/lt miş?

Hemogram (tam kan) tahlilimde seroloji kısmında CRP değerim 329,8 çıktı.Normal değeri 0-6 mg/lt miş.Bu ne demektir ve tedavisi nsl yapılmaktadır?

Tahlil.com Cevabı : Kanda CRP testi, hemogram tahlilinden farklı bir testdir.
Tamamen farklı yöntemlerle yapıldığı gibi,değerlendirmesi de farklı yapılır.Öncelikle sizi bu konuda bilgilendirmek istedim.
CRP bir akut faz reaktanıdır.Sizin anlayacağınız dille ise bazı enfeksiyon hastalıkları ve romatizmal durumlarda yüksek çıkabilir.
CRP yüksekliğine neyin etken olduğu konusunda doktorunuz tarafından  sizden ilave tahliller istenecektir.