CRP nin yüksek olması

CRP türbidimetrik değerim 8.7 ,sedimantasyon 21,kolesterol ise 215 ,bunun dışındaki tüm ölçüm yapılan değerlerim normal çıktı.CRP nin yüksek olmasından dolayı tedirgin oldum . bu durumda ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Sedimantasyon testi ile birlikte CRP testinin yüksek çıktığı durumlarda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.Her 2 testin de yüksekliği hangi durumlarda olabilir konusunda aşağıdaki bağlantılarımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...Sedimentasyon yüksekliği nedir?CRP yüksekliği nedir?Kolesterol değereinde de hafif bir yükseklik var, diyet düşürmede işe yarayabilir.