CRP ve Sedimentasyon yüksekliği var. B 12 değerim de düşük çıktı.

Ürtiker hastasıyım kan testim tşkle CRP [H] 10,64 nrm değ 5,WBC [H] 14,01 nrm değ 4,4-11,3,NE [H] 9,43 nrl değ 2,1-6,1, LYM [H] 3,72,nrm değ1,3-3,5,EOS [L] 0,6 nrm değ 0,9-4,BASO [L]0,1 nrml değ,03,1,5,MCHC [L] 33,2 nrm değ. 33,4-35,5 B12 [L] 107 nrm değ,191-663 hemoglobin pozitif nrm değ negatif

Tahlil.com Cevabı :  CRP bir akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve romatizmal durumlar gibi ihtimaller gelir.WBC yüksekliği de enfeksiyon ihtimalini destekliyor.B 12 değerinizdeki düşüklük nedeniyle de tedavi olmanız gerekiyor.CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?http://tahlil.com/crp-yuksekligi-ne-anlama-geliyor-normal-degerler-0-5-arasi-iken-183-ne-gibi-bir-anlam-ifade-edebilir