CRP yüksekliği var.Hamileyim,ne yapmalıyım?

27 yaşında bayanın.Bebek bekliyorum.Öksürük ve balgam çıkarıyorum.Tahlillerim:wbc 11,8 lymp 13,9 neut 9,1 mono 0,9 neut 77,4 crp 47,8.Özelikle crp yazan sonucu merak ediyorum.Hamile olduğum için antibiyotik kullanamıyorum.

Tahlil.com Cevabı : CRP değeriniz yüksek.Bu sizi korkutmasın,geçirilmiş enfeksiyonlar sonrası yüksek çıkabilmektedir.Muhtemelen bir üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorsunuz.Kadın doğum doktorunuza danışmalısınız..Doktorunuz eğer gerek görürse enfeksiyon için antibiyotik verebilir.