Dalağımı aldırdım ve aldırdıktan sonra plt değerim çok yükselmişti

Merhaba ben ITP hastasıyım... Dalağımı aldırdım ve aldırdıktan sonra plt değerim çok yükselmişti ama şimdi normal plt 650 ama hgb değeri çok düşüyor 7' ye düşüyor tedavi oluyorum 9-11 arasına yükseliyor. sonra tedaviyi bırakıyorum 2-3 ay ara veriyorum bu sefer 5'e düşmüş oluyor. ne yapmam lazım.

Tahlil.com Cevabı : Kansızlığınızın nedeni araştırılmalıdır, bu konu hakkında bilgi vermediğiniz için yorum yapamıyoruz..