dalak büyümesi rahatsızlığı

annem 58 yaşında bir kadın dalak büyümesi rahatsızlığı var.2 yıl hydrea hapı kullandı sonuç alınamadı,dalak büyümeye devam ediyor doktoru en etkili tedavi yöntemi olarak kardeşten ilik naklini önerdi fakat yüzde iki riski olduğunu söyledi dokular tuttu fakat karar veremiyoruz siz ne önerirsiniz en son cıkan tahlil sonuçları rbc-3,5 hgb-8,5 hct-26,2 mcv-74,0 mch-24,2 rdw-17,6 crp-0.62

Tahlil.com Cevabı : Annenizde ileri derecede bir kansızlık olduğunu söyleyebilirim, doktorunuzun ilik nakli konusundaki önerisine ise buradan yorum yapmak doğru olmaz.Bu konudaki kararı siz ve doktorunuz ortak verecek.