Delta antikor değeri 3.56 çıktı referans değeri 1.20 bu değer hepatit D bulaştığını mı gösteriyor?

Tahlil.com Cevabı : Evet bu durumda Hepatit D enfeksiyonu varlığından söz edebiliriz.Hepatit D enfeksiyonu  sadece Hepatit B enfeksiyonu olan kişilerde görülür. Hepatit B virüsü Hepatit D nin gelişimde etkin olacaktır.Gerekirde HDV PCR testi de yapılabilir.