Dış gebelik ameliyatı sonrası ağrı

Merhabalar Temmuz ayında dış gebelik ameliyatı oldum sağ tupum alındı bu aya kadar korunduk bu ay itibariyle doktor izniyle tekrar çocuk düşünüyoruz bu hafta yumurtlama haftam korunmasız ilişki oldu iliski sonrasi sağ tüpümün olduğu yer zorlama şeklinde ağrıyor acaba normal mi neden ağrıyor?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Ameliyatla sağ tüpünüzün alındığını belirtmişsiniz. Ancak sağ yumurtalığınızın alındığına dair bir bilgi vermemişsiniz.Bu durumda belirttiğiniz ağrı yumurtlamaya bağlı bir ağrı olabilir. Zira siz de yumurtlama döneminizde olduğunuzu ifade etmişsiniz. Korkulacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Yumurtlama ağrısı olağan ve fizyolojik bir ağrıdır. Yumurtlama ağrısı 2-3 gün sürebilir. Ancak söz konusu ağrı bir kaç gün daha sürer ve artarsa kadın doğum doktorunuza başvurmanız uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.