Dışkıda kan gördüm.Doktor barsak tümöründen şüphelendi.

değerli hocam benim sorunum karında aşırı şişkinlik sol alt kısımda ara da ağrı.ne yersem karnım çok şişiyor ve dışkılama sorunu oluyor.60 yaşında ve 100 kiloyum.kabızlık var ve dün ilk defa dışkıda çok az kan gördüm.bu sorunum üç haftadır var.dahiliye de tahlil yapıldı ve RBC 5,63 HGB 16,6 PDW 18,9 çıktı ve doktor barsak tümöründen şüpelendiSsizce sorun nedir ve ne yapmam gerkiyor.aydınlatırsanız memnun olurum.teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu bulgularla tümör olduğu söylenemez.Gaitada gizli kan testi mutlaka fikir verecektir.Ayrıca kolonoskopi adı verilen bir tahlil yöntemi de tanıda çok yararlıdır.Bir Gastroenteroloji uzmanına başvurabilirsiniz.