Dışkımda beyaz kurtçuklar çıkıyor.Oksiyür yani kıl kurdu olabilir mi?

Benimde böyle bir sorunum var.Dışkı atarken beyaz kurtçuklar çıkıyor.Bu dışkı atmadan önce de çıkıyor.Ben anlamıyorum dışkı ile çıkan bunlar önce de çıkıyor.

Tahlil.com Cevabı : Anlattığınız problem halk arasında kıl kurdu olarak da bilinen oksyuriasis adında bir barsak parazitinin enfeksiyonuna benziyor.Herhangi bir doktor,bunun tedavisini size verecektir.Ayrıca selofan bant adındaki bir tanı yöntemiyle de tanı koyulabilmektedir.