Doktor Bey Merhaba, yaptırdığım testte HCT oranım 49,5 ; GGT değerim ise 102 çıktı ?

Doktor Bey Merhaba,yaptırdığım testte HCT oranım 49,5 ; GGT değerim ise 102 çıktı35 yaşında erkeğimalkol ve sigara kullanıyorumdiğer bütün değerlerim sınırlar içerisindebu iki değerin yüksek çıkmasının bir nedeni var mı?

Tahlil.com Cevabı : Zaten her 2 değerin yüksek çıkma nedenlerini siz kendinizde belirtmişsiniz.GGT özellikle alkok alanlarda yüksek çıkan bir karaciğer testidir, HCT ise sigara çok içenlerde yüksek çıkabilir.