Dün bhcg testi yaptırdım değerim 218 çıktı doktor büyük ihtimal gebelik yok?

merhaba ben dün bhcg testi yaptırdım değerim 218 çıktı doktor büyük ihtimal gebelik yok dedi ultrasondada kist göründü sizce ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG değeri yüksek, normalde hamilelik bulgusu ancak ultrason muayenesi daha belirleyicidir.Eğer doktor gebelik kesesini görmemişse, beta hcg değerinizin yüksekliği konusunda sizi bilgilendirecektir.

d***** :

mrb benim adetim 3 gün gecikti kan testi yaptırdım hcg 107.1 çıktı acaba hamilemiyim bugün 6 gün geçti tekerar test yaptırmaya korkuyorum

Cevap:

Beta HCG değeriniz hamilelik lehine,ancak ultrason muayenesi ile de bunun önümüzdeki günlerde teyid edilmesi gerekmekte.Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftasıhttp://tahlil.com/beta-hcg-testigebelik-tanisinda-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.