Dün mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye gittim.doktor kan ve idrar tahlili istedi?

merhaba dün mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye gittim.doktor kan ve idrar tahlili istedi.sonuçlara baktığında idrar yolu enfeksiyonu teşhisi koydu.ancak lipaz değerim 289 çıktı amilaz değeri ise 48.dahiliyeye görünmemi söyledi.bu değerleri yorumlayabilir misiniz? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : İdrar yolu enfeksiyonuna dair bir tahlil yazmamışsınız, belirtiğiniz değerlerin ise normal değerlerini de raporda belirtildiği şekilde yazmalısınız