Ella hapını ne sıklıkla kullanabilirim? en son 31 ekimde kullandım. 28 kasımda da bir beraberliğim oldu pazartesi tekrar kullansam sakıncası var mı?

Tahlil.com Cevabı : Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçlardırKullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Bu nedenle gerekli gereksiz ve kafanıza göre kullanılmaması gereken ilaçlardır.Doğum kontrolü için klasik yöntemleri tercih etmelisiniz.