Endişeye gerek var mı HIV yönünden?

Merhaba hocam 2 sene önce şüpheli bir ilişkim oldu 1 hafta önce hıv testi yaptırdım sonuç 1.0 negatif yazıyor endişe etmeme bir daha test yaptırmama. Gerek varmıdır

Tahlil.com Cevabı :

HIV testinde negatif yazan bir sonuçtan asla endişe etmeyin. Sonuç normal anlamına gelir. Önemli bir bilgi de paylaşayım. Zaten sonucunuz endişe verici bir değer veya pozitif çıksa zaten laboratuvar veya testi isteyen doktor  sizi bilgilendirir ve kan örneğinizi doğrulama testi için referans laboratuvarına gönderir.
Endişe edecek bir durumunuz bulunmuyor sonucunuzda negatif yazmasıyla birlikte.

Sağlıklı günler dilerim.