Enfeksiyon ihtimaline karşı yaptırdığım kan tahlilimin sonucunda beta hcg değerimde çıkmış bunun seb

Enfeksiyon ihtimaline karşı yaptırdığım kan tahlilimin sonucunda beta hcg değerimde çıkmış bunun sebebi nedir rutin olarak yapılan kan tahlillerinde beta hcg'nin çıkmadığını okumuştum

Tahlil.com Cevabı : Kadın doğum polikliniğine muayene  olduysanız rutin olarak bakılan tahliller arasındadır. Diğer poliklinikler veya acil serviste de doktorun uygun görmesi durumunda bakılabilmektedir. Ayrıca bhcg testi yalnızca gebelik şüphesinde değil başka hastalıkların teşhisini koyabilmek için de çalışılbiliyor.