EOS% değerim 10,2 çıkmış.

EOS% değerim 10,2 çıkmış. Önemli bir sorun mudur? eğer öyle ise neler yapmalıyım?teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Eosinofil değerinizi % 10,2 çıkması yüksek bir değer.Eosinofil bir çok durumda yükselebilir.aşağıda eosinofil yüzdesinin yüksek çıktığı durumları bulabilirsiniz.Doktorunuz gerekli gçrürse ilave testler de isteyerek hangi nedenle testin yüksek çıktığını da araştırabilir.1)Alerjik hastalıklar,paraziter hastalıklar2) Zehirlenme durumunda eosinofil yüksekliği görülebilir.3)Çeşitli deri hastalıkları(egzema,sedef hastalığı,eksfoliyatif dermatit)4) Paraziter hastalıklar5)İmmun yetmezlik durumları6) Bazı malign neoplastik hastalıkar ( bazı kanser türleri)7)Kollagen Doku Hastalıkları8)Ülseratif Kolit9)Gastritler10)Bazı Böbrek Hastalıkları11)Addison Hastalığı