Epilepsi İlaçları HIV Test Süresini Etkiler mi?

İyi günler hocam ben epilepsi hastasıyım ve bu yüzden epilepsi ilacları kulanıyorum hocam ben tam 90. Günde 3. Nesil anti hiv kemiluminesas veya benzeri antikor testi yaptırdım ve Sonuc 0,13 sonuc birimi S/CO referans degeri0-<1 geldi Benim bu epilepsi liacları yaptırdım hiv testi süresini etkilermi süresini uzatırmı? hani yalancı negatif veya yalancı positiflige neden olurmu? epilepsi ilaclarim hocam?

Tahlil.com Cevabı :

HIV testlerinde HIV virüsü antijeni ve/veya HIV virüsü antikoru araştırılmaktadır. Siz de 90. gün  3. Nesil anti hiv kemiluminesas veya benzeri antikor testi yaptırmışsınız.

Sorunuza çok net bir cevap vereceğim HIV antikoru testi ( 3. nesil) veya 4. nesil HIV testi veya pcr testi. Bu testlerin hiç biri kullanılan epilepsi veya diğer ilaçlardan etkilenmez. Bu testlerin sonucunu, yapılma süresini ve sürecini ilaç kullanımı asla etkilemez.

Sonuç olarak, epilepsi ilaçları HIV testi süresini etkilemez, süresini uzatmaz ve yalancı negatif veya yalancı pozitifliğe neden olmaz.

Test sonucu olarak,  0,13 sonucunuz da net bir şekilde negatif çıkmış. Endişe duymanızı gerektiren bir durum bulunmuyor.

Sağlıklı günler dilerim.