Erkek arkadaşım boşalacağı anda beni itti

Erkek arkdaşımla iç çamaşrlarımızla sürtnme yaşadık. Ve o boşalacağı anda beni itti iç çamaşırma gelmediğni söyldi. Sürtnmeden snra kasıklarıma adet sancısı gbi bi ağrı grdi yaklaşık iki gün sürdü. Ve ben 29 gnde bir adet oluyordm en fazla 30 gnde şuan 31. günümdeyim. ve hasta olmadım. risk varmıdır

Tahlil.com Cevabı : Sürtünme ve benzeri yolla gerçekleşen cinsel yakınlaşmalar sonrası hamilelik ihtimali ancak sperm hücrelerini ihtiva eden meninin vajinaya girmesi ve burada yumurta ile birleşmesi söz konusu ise bulunmaktadır..Belirtiğiniz ilişki sonrası vajinaya sperm bulaşı söz konusu ise, bu durumda beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olması halinde gebelik testi yaptırmanız uygundur.Aşağıdaki bağlantıda da konuya dair detaylı bilgiler bulabilirsiniz.Hamile nasıl kalınır, hangi durumlarda hamile kalınmaz?

h********* :

Kız arkadaşımla tamamen giyinik olarak sürtünme yoluyla ilişki yaşıyoruz. Bu ay adeti 8 gün gecikti ve panik olduk. İlişkilerimiz sırasında çoğu zaman boşalmıyorum bile. Ancak bugün göğsünün oldukça hassas olduğunu söyledi. Sebebi ne olabilir?

Cevap:

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız.Hamilelik nasıl olur, hangi durumlarda ise hamilelik olmaz?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

s****** :

Merhaba 15 haftalık gebeyim ilk gebeliğim çatlak oluşmaması için ne önerirsiniz badem yağı ,vazelin gibi ürünler kullanmalımıyım

Cevap:

Gebelikte çatlak oluşmaması için alınacak bir takım önlemler vardır.Aşağıdaki yazımızda konuya dair detaylıbilgi bulabilirsiniz.Gebelikte çatlaklar

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.