Eşim 30 haftalık hamile.PLT düşüklüğü var.En son plt değeri 88.Ne yapmalıyız?

Eşim 30 haftalık hamile her hafta yaptırdığımız tahlil sonuçlarına göre plt sürekli düşmekte.En son sonuç plt 88, doktorumuz bu seviyenin altına düşerse hastaneye yatması gerekiyor dedi. Biz de çok korktuk ne yapacağımıza karar veremiyoruz. Sizin görüşleriniz nedir ve ne tavsiye edersiniz.

Tahlil.com Cevabı : PLT değeri düşük.Doğum aşamasında riskli olabilir.Doktorunuza katılıyoruz.PLT düşüklüğü kanama riski doğurur.Hematoloji doktoruna da danışın