Eşim hamileliğin ikinci ayında geçirdiği rubella hastalığı yüzünden bebeği aldırmak zorunda kaldı.Rubella IGM sınırda çıktı.

Merhabalar, eşim hamileliğin ikinci ayında geçirdiği rubella hastalığı yüzünden bebeği aldırmak zorunda kaldık.aradan 1.5 sene geçti yine hamile ve test sonuçlarında igg pozitif igm sınırda çıktı.testi tekrar yapılmasını istedi..sizce sonuç normalmi?birde yineleme durumu varmı bağışıklık olmuyormu?

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda rubella IG G pozitifliği zaten beklediğimiz bir durum ve problem yaratma zgebelik için.Asıl olan Rubella IG M testinin negatif çıkması veya pozitif çıkmaması. Eğer böyle bir durum yoksa sorun yoktur.    Doktorunuz gerek görürse Rubella Avidite testi de isteyebilir değerlendirmek için.