Eşimin baş agrısı nedeniyle doktara gittik kan tahlillerinde HCT 57.02 ve MCV 110 kan degerleri yüksek sizce neden?

Merhaba, eşimin baş agrısı nedeniyle doktara gittik kan tahlillerinde HCT 57.02 ve MCV 110 kan degerleri yuksek cıktı. digerleri normal düzeyde. yuksek cıkmasındakı sebeblerı nelerdır acaba.bılgılendırısenız sevınırız. tşkler

Tahlil.com Cevabı : Hematokrit ( hct) değeri oldukça yüksek.Sigara içenlerde,yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda olabilir.Ancak baş ağrısının nedeninin,yüksek çıkan bu tahlil olduğunu söylemek de olası değil.Baş ağrısının başta yüksek tansiyon,sinusit,migren gibi bir çok nedeni var.Öncelikle eşinizdeki kan fazlalığının giderilmesi gerekiyor.Doktor kan vermesini önerebilir eşinizin.Geçmiş olsun.