Eşimin kan PLT değeri 83 çıktı. Vücudunda kan lekeri çıkıyor.Hergün onları sayıyor. Hemetolog'a gitmemiz söylendi?

Eşimin kan PLT değeri 83 çıktı.Vücudunda kan lekeri çıkıyor.Hergün onları sayıyor.Hemetolog'a gitmemiz söylendi.Fakat eşim Kan Kanseri olduğunu düşünüyor ve doktora gitmeyi reddiyor..Tek isteğim bu değeri normale getirecek bir tedavini (ilaç,iğne ,serum....)var olup olmadığı.Bu sayede eşimi ikna edip hemetolağa götürebileceğim...şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Eşinizin PLT değeri oldukça düşük.Kanama yönünden riskli durumda.Kanser riski hemen sizi korkutmasın,basit bir nedenle de böyle çıkabilir.Biran önce hematoloji uzmanına gitmelisiniz.Bu değer ilaçla yükselecek bir değer değildir.