Eşımın sperm hızı %5 cıktı. Varıkosel amelyarı oldu fakat 5.ay gebelık oluşmadı.herhangi bir ilaç kullanmadı . Sperm hızımız nasıl artar

Tahlil.com Cevabı : Sperm hızı yüzde ile ölçülen bir parametre değildir.Bu şekilde bir kriter de çok anlamlı olarak kabul edilmez.Eşinizin sperm testinin, sperm sayısı, ileri hızlı aktif anlamlı hareket,sperm hücrelerinde şekil bozukluğu olup olmadığı gibi kriterlerin de incelenerek genel olarak değerlendirilmesi çok daha uygun olacaktır.