Eşimle beraberliğimiz de kazayla hamile kalma ihtimalimin olma doğrultusundan ertesi gün hapı kullandım?

Eşimle beraberliğimiz de kazayla hamile kalma ihtimalimin olma doğrultusundan ertesi gün hapı kullandım.hemen ve peşine olmam gereken adet günümde adet oldum.bir sonraki adet zamanm da normal şartlarda bu gün fakat herhangi bir belirti yok, yanlızca göğüslerm hassaslaştı o kadar. üstüne görme olabilr mi?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com'da defalarca yazıyoruz, izah ediyoruz ama anlatamıyoruz galiba. Sizden ricamız anlayana kadar aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyun, okuyun ki sizler de tüm okurlarımızda anlasın artık, adet gören birisinin neden hamile kalma ihtimali olmadığınıAdet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

y******** :

Merhabalar, erkek arkadaşımla prezervatif yoluyla korunarak ilişkiye giriyoruz yinede erkek arkadaşım boşalacağı zaman içimden çıkıyor öyle boşalıyor adetim gecikti bu durumda hamile kalınabilir mi?

Cevap:

Korunmalı ilişkilerde hamileliğin oluşması yok denecek kadar düşük bir olasılıktır. Bu nedenle bir süre daha beklemenizi öneriyoruz. Eğer adetiniz bir haftadan fazla gecikirse o zaman gebelik testi yaptırılabilir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

s********** :

Hocam ben 2 ay düzenli olarak adetlere girdim ondan sonra 15. Gün tekrar gördüm gene 2 ay düzenli olarak gördüm ondan sonra gene 15.günde tekrar adetlere girdim nedeni ne olabilir benim adetlerim 30 günde bir giriyorum adetlere

Cevap:

Adet kanaması dönem dönem erken olabilmektedir. Stres gibi nedenler bu duruma sebep olabileceği gibi adet dönemi arasında görülen kanamalar bazı hastalıkların da habercisi olabilir. Nedenini bir kadın doğum uzmanına muayene olarak öğrenebilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.