Euthyrox 50 mcg tiroid hormon hapı kullanımı evde yapılan idrar gebelik testini pozitifken negatif olarak etkiler mi ?

Tahlil.com Cevabı : İçinde hcg hormonu içeren ilaçlar haricinde hiçbir ilaç gebelik testinde hatalı sonuçlara yol açmaz. Yani doğum kontrol hapları, ağrı kesiciler, antibiyotikler, alkol ya da sigara kullanımı gebelik testlerinin sonuçlarını etkilememektedir.