Evlilik öncesi testlerde kardeşimde HIV (+) POZİTİF çıktı.

Merhaba acil cevap verirseniz cok cok sevinirim. Erkek kardesimin haftaya düğünü var ve dün nikah islemleri icin saglik raporu almaya hastaneye gitmisler ve degerlerden elisa hiv(+)? Suphesi var mi ltf cevap.. HBsAg 0.30. Anti HBs 71.9 Anti HCV 0.06 cikmis rapor vermemis üniversiteye sevketmi

Tahlil.com Cevabı : Kardeşinizin  test sonuçlarınızı değerlendirdik.HIV testi şüpheli ise, doğrulama için daha ileribir laboratuvara sevk edilmiş.Amahemen panik olmayın, zaman zaman yalancı pozitiflik çıkabilir.İleri tetkikler kesin bilgi verecektir.Ayrıca kardeşinizde  Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuş.ve aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testi pozitif çıkmış. 2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmiş ve sonrasında da vücudu buna karşı bağışıklık oluşturmuş.Her iki durumda da şu anda  bir hastalık bulunmadığını gösterir.