Evlilik raporu almak için yaptırdığım kan testinde Hemoglobin zincir arkadanizi (Hb elektroforez) HbA2 1.2 olarak çıktı. Durum hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merhaba , Evlilik raporu almak için yaptırdığım kan testinde Hemoglobin zincir analizi (Hb elektroforez) HbA2 1.2 olarak çıktı. Referans aralığı ise 1.4 - 3.5 Açıklama kısmında Mentzer İndeksi: 17.6 Hematolojiye başvurması uygundur. Durum hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen. Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle sizde kan düşüklüğü olup olmadığına bakılması gereklidir, Hgb değeriniz düşükse kansızlık nedeni araştırılıp tedavisi verildikten sonra yeniden hemoglobin elektroforezi yapılmalıdır..