Ferritin düşüklüğü çıktı. Ferritin değerim 13,8 ng/ml Ferritin refarans değeri ise 22-322. Ferrtin düşüklüğü için ne yapmalıyım?

Yaş:55rnCinsiyet :erkekrnHORMONrnFerittin [L] 13,8 ng/ml 22-322

Tahlil.com Cevabı : Demir depoları düşük görülüyor.Bu durumda  demir eksikliği yönünden tedavi ve gerekirse ilave tahlillere gerek olabilir.
Bir dahiliye doktoruna başvurunuz.