FT4(SERBEST T4) ERİŞKİN:1.25 TSH(ERİŞKİN):1.3875 Bu sonuçlara göre guatr çeşidi belli olur mu ve sizce bir tehlike yaratır mı?

Merhaba. dün olduğum tahlillere göre guatr teşhisi konuldu. ama çeşidi hakkında bir yorum yapılmadı. değerlerim: FT3 (SERBEST T3) ERİŞKİN:3.04 FT4(SERBEST T4) ERİŞKİN:1.25 TSH(ERİŞKİN):1.3875. Bu sonuçlara göre guatr çeşidi belli olur mu ve sizce bir tehlike yaratır mı?

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu tahlillerle guatr tanısı koyulamaz.Muayene bulgularınız, şikayetiniz ve diğer tahlillerle birlikte doktorunuz bu tür bir tanı koyacaktır. Sonuçlarınız da kayda değer bir anormallik görülmüyor.