Gaita gizli kan araması pozitif çıktı.Gaitada gizli kan pozitifliği ülsere baglı olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Gaitada gizli kan pozitifliğinin bir çok nedeni vardır.Ülser de bunlardan biri olabilir. Ülsere bağlı mide kanamalarında kanama bitiminden sonraki 21 güne kadar gaitada gizli kan testi (+) kalabilir.Gaitada gizli kan testi hakkında daha detaylı bilgi ve hangi durumlarda gizli kan pozitif çıktığı hakkında bilgi almak isterseniz.sitemizde daha önce bu konu hakkında yayınlanmış yazıyı okuyabilirsiniz.Gaitada Gizli Kan Testi Nedir?