Gaita mikroskopi tahlili yapıldı.1-2 lokosit, 3-4 maya hücresi, bol miktarda bakteri hücresi görüldü.

Gaita mikroskopisi incelemesi ve  tahlili yapıldı.1-2 lökosit, 3-4 maya hücresi, bol miktarda bakteri hücresi görüldü.

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuzu normal olarak değerlendiriyorum.Gaitada bakteri görülmesi olağandır.Eğer gaitada bakteri görülmezse olağan dışı bir durum vardır.Bunun rapor edilmesini anlamlı bulmadım.Ayrıca 1-2 lökosit görülmesi de bir enfeksiyon olasılığını düşündürmüyor.Maya da özellikle antibiyotik kullanımı sonrası olam üzere,alınan gıdalara bağlı olarak bile gaitada görülebilir.Bu da anlamlı bir sonuç değil.