Gebe kalmadan önce kadın dogumcuda tahlillerimi yaptırayım dedim hormon tahlili yaptı tsh serum 4,59- referans 0,27-4,2 ulu/ml ,prolaktin 603 /referans 102-496

 Gebe kalmadan önce kadın dogumcuda tahlillerimi yaptırayım dedim hormon tahlili yaptı tsh serum 4,59- referans 0,27-4,2 ulu/ml ,prolaktin 603 /referans 102-496, euthy 50 ml verdi bana kullanmadan devlet hastanesinde tam kan hormon tahlili yaptırdım 4 günsonra buseferde tsh 2,17- ref 0,35-5 ??

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin değeriniz yüksek çıkmış, TSH değeriniz de gebelik için biraz yüksek.En iyisi bir endokrinoloji uzmanına başvurmanız.İlave tahliller de yaptıracaktır.