Gebeligim durmus mu oluyor?

merhaba,ultrasonda 7 haftalikj gebelik görüldü.Kalp atiisi yok.Beta Hcg sonucum 945,710 cikti.Gebeligim durmus mu oluyor?

Tahlil.com Cevabı : 7 haftalık bir gebelikte kalp atışlarının görünür olması gerekir normalde. Eğer ultrasonda bebek izlenebilmişse ve bebeğin kalp atışları yoksa bu bebeğin ölü olduğu anlamına gelir. Bu durumlarda en sık uygulama bebeğin kürtaj yöntemi ile alınmasıdır. Bebeğin alınmayıp o şekilde anne rahminde bırakılması mümkün değildir ve sakıncalıdır.Bu sık rastlanan bir durumdur ve bundan sonra normal bir gebelik ile bebek sahibi olma şansınız yüksek, bu şekilde düşünebilirsiniz.