Gebelik tanısında kan testi, idrar testi ve ultrason arasındaki fark nedir?

iyi gunler 2 tane arkadasım biri 6 haftalık hamıleymıs ama ne kanda ne ıdrarda gorulmemıs ultrasonda gorunmus dıgerıde 8 haftalık hamıleyken ne kanda ne ıdrarda cıkmamıs ultrasonda gorunmus kanda hcgde hamılelık gorulmedıgı halde hamıle olunabılıyormu ? benımde 26gun gecıkmem oldu kanda ıdrarda hamılelık cıkmadı ultrasonda cıkarmı? birde kanda cocuk gorulmemesı ama hamıle olmanın kotu yanı varmı

Tahlil.com Cevabı : Gebelik tanısında en önce kan veya idrarda gebelik testi pozitif çıkar.Sonra da ultrason muayenesinde gebelik doğrulanır.