Gebelik testi yaptırdım negatif çıktı

Geçen aya kadar gebelik önleyici haplardan kullanıyordum fakat geçen ay ilacı almayı unuttuğumdan ötürü kullanamadım. 14 aralıkta ilacımı kullanmam gerekiyordu fakat söylediğim gibi başlayamadım. Bugün itibari ile de halen regl olmadım. Bugün test yaptım fakat negatif çıktı. Sizce bir gebelik söz konusu olabilir mi yoksa ilacı bırakmış olmamla alakalı olarak bir gecikme mi söz konusu?

Tahlil.com Cevabı : Gebelik testini,adetinizde gecikme olmasını bekledikten sonra yaptırdıysanız ve sonuç de negatif çıkmışsa bu durumda  hamilelikten söz edemeyiz.