Gebelik testim pozitif ancak ultrasonda görülmüyor.

Gebelik testlerim hep pozitif cikiyor,fakat ultrasonda hic gorulmedi daha, buda benim aklima dış gebeligi getiriyor,dis gebelikte adet kanamasi gibi kanama olduktan sonra hala gebelik olmasi mumkunmudur?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle şu bilgiyi paylaşalım. Dış gebelik normal bir gebelik değildir. Dış gebelik tedavi gerektiren bir durum olup dış gebeliğe bağlı olarak kanamalar da olabilir.Ancak bu kanamalar tamamen adet kanamasından farklıdır.
Gebelik testi  sonucu pozitif olup gebelik uştrason muayenesinde görülmediği durumlarda akla gelen ihtimallerden biri de dış gebeliktir. Bu tür durumlarda doktorlar gerek gördüklerinde ilave tahlil ve muayeneler planlayabilir.