Geçenlerde adet gecikmesi sebebiyle doktora baş vurdum. Radyolojiden ultrasyon çekildi. Sonuç kısmında da polikistik over hastalığı ile uyumlu diyor?

Geçenlerde adet gecikmesi sebebiyle doktora baş vurdum. Radyolojiden ultrasyon çekildi. Verilen kağıtta : endometrium kalinlığı 7.7 mm , sağ over 43x19 mm sol over 39x20 mm . douglasta serbest sıvı görülmemiştir yazıyor. Sonuç kısmında da polikistik over hastalığı ile uyumlu diyor. Yorumlar misiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Bu yorumun sizi takip eden doktorunuz tarafından açıklanması daha doğru olacaktır..