Geçtiğimiz ay (25 Mart) başlayan adet kanamam halen devam ediyor. Dün doktora gittim ve ulturasonla baktıktan sonra kan tahlili istedi

Merhaba, 44 yaşında evli 1 çocuk annesi bir bayanım. Bu yaşa kadar adet kanamalarım çok düzenli ve normaldi. Anacak geçtiğimiz ay (25 Mart) başlayan adet kanamam halen devam ediyor. Dün doktora gittim ve ulturasonla baktıktan sonra kan tahlili istedi. Aşağıd RBC:3.71 HGB:10,6 HCT:32,1 RDW:16,6 %LYM

Tahlil.com Cevabı : Kansızlık bulgularınız var, bu yönde tedavi ve nedenine yönelik de ilave tahliller yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Aşırı adet kanamaları da kansızlık yönünde etkili olmuş görülüyor.