Genel tetkik amacıyla kan tahlili yaptırdım doktor kanımın fazla olduğunu değerlerimin yüksek olduğunu söyledi?

Genel tetkik amacıyla kan tahlili yaptırdım doktor kanımın fazla olduğunu değerlerimin yüksek olduğunu söyledi bir sorun olur mu? yüksek çıkan değerler  LYM 41,4 RDW 15,9 MPV 10,8?

Tahlil.com Cevabı : Yazdığınız tetkik sonuçları kan fazlalığını gösteren birimler değildir, Hgb, Htc, Rbc değerlerini belirmeniz gerekmektedir. Birlikte değerlendirilmelidir..