Glukoz 111 Hdl 63 Kolesterol 305 çıktı.

Kan tahlil sonuçlarıma göre Glukoz 111 Hdl 63 Kolesterol 305 çıktı.

Tahlil.com Cevabı :

Yapılan biyokimya tahlillerine göre kolesterol değeri yüksek çıkmış.Bu tabii ki istenen bir durum değil.
Kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi durumlar için kuşkusuz risk oluşturacaktır.
Şeker hastalığı, metabolik sendrom gibi durumlarda da benzer sonuçlar görülebilir.

Yüksek olan bu değerleri düşürmede  düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Doktorunuz da gerek görürse ilave bir takım tahliller isteyebilir.

Ayrıca, Açlık kan şekeri yani glukoz değerinizdeki hafif yükseklik diyabet hastalığı yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.
Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.
Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.Bazı durumlarda aç karına verilmeyen kan tahlillerinde bu tür yükseklikler görülmektedir.Tahlilinizi aç karına verdiğinizden emin değilseniz tahlilinizi tekrar ettirebilirsiniz.