Glukoz ve ALT yüksekliği var.Hangi doktora gitmeliyim?

 Kanımda çıkan sonuçlar şu şekildedir.glukoz 113, ast 56, alt 208, ggt 145, hdl kolestrol 79 çıktı... bunlar ne demek hangi doktora başvurmalıyım... bilgi verirmisiniz

Tahlil.com Cevabı : Glukoz değerinizdeki yükseklik diabet yönünden risk altında olabileceğinizi gösteriyor.Bir endokrinoloji doktoruna başvurmanız en doğru yaklaşım olacak.ALT yüksekliği de karaciğer de bir sorun olabileceğini gösteriyor. Diabet ve karaciğer yağlanması da ALT yüksekliği nedenleri arasında olabilir.