Gonore başkalarına geçip yayılan bir hastalık virüsü mü?

Merhaba,Bu hastalığın nasıl ve neden ortaya çıktığından kimse bahsetmiyor, ve sizde bahsetmemişsiniz, sadece belirtilerini ve nasıl bulaştığını söylüyorsunuz. İlk defa birisinde oluştu da aids gibi cinsel yolla başkalarına geçip yayılan bir hastalık virüsü mü, yoksa enfekte olmayan ortamlarda veya bazı şartlar olgunlaştığında kendiliğinden üreyebilen bir hastalıkmı, mesela idrar yolu enfeksiyonun veya sistit veya mantar gibi, illa cinsel yolla veya biyerden bulaşması gerekmiyor, bazı ortamlarda kendiliğinden enfeksiyon oluşuyor. Bunun gibi bir hastalıkmıdır. Hastalık oluşması için illaki cinsel ilişkimi gerekli, eger öğleyse o kişiye nerden geçti, ona bulaştıran kişi kimden kaptı, ona nerden geçti, böyle zincirleme bir durum mu var? Bu konuda bilgilendirirmisiniz.

Tahlil.com Cevabı : Şunu öncelikle belirtmeliyim.Gonore sadece cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır.Bu nedenle hastalık yapan bakteri kadın ve erkeğin cinsel organlarında enfeksiyon oluşturmaktadır.

q****** :

Gonore  bugün belirtiler nedeni ile doktora gittim ve gonore teşhisi koyuldu. Ama kesinlikle tek eşliyim ve kız arkadaşımda yapılan testler negatif. Suçlu duruma düştüm. Aynı belirtileri gösteren başka bir sebep olabilir mi ? kendimi kültür testi ile aklayabilirmiyim ?

Cevap:

Gonore tanısı mikrobiyolojik yöntemlerle kouulur.Üratral akıntıdan alınan öneğin kültürünün yapılması ve/veya mikroskopik olarak incelenmesiyle.Bu tür bir tahlil yapıldı mı, yapıldıysa sonuçlarını gönderin bize....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.