Hamile kalabilirmiyim?

ilgileriniz için çok teşekkürler. ama ben son soruma hala bir cevap alamadım.Hashimoto demiştiniz.bu durumda hamile kalabilirmiyim? riski var mıdır?varsa nedir?bugün kanamam geldi .enson 12 aralıkta adet oldum ve şuan çok ağrım var.üstüne görmüş olabilir miyim?acil cevap bekliyorum.teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı :  Hashimato hastalığı tiroid bezinizin yavaş yavaş yok olduğu bir hastalık. Hamilelikte İlaç almanız gerekebilir. Aldığınız ilaç yabancı bir madde değil vücudunuzun ürettiği hormonun aynisidir. Dolayısıyla gebelikte alınması zarar vermediği gibi gereklidir de.Hormanlarınız takip edilerek Endokrinoloji uzmanı kontrolünda sağlıklı bir gebelik geçirebilirsiniz...