Sizce hamile miyim adetime 8 gün var böyle bisey olabilir mi?

Adettim 6 gün sürdü ve ben 8. Günü ilişkiye girdim aslnda prezervatifle girdim ama iki kere geri cekilme yaptık kadın üstte olacak sekilde o zaman ustunden 15 gün gecti 2 kere idrar testi yaptım negatif 15 gün iliskiye tekrar girdigimde sadece bir damla kan geldi baska gelmedi devam etmedi sizce hamile miyim adetime 8 gün var. Böyle bisey olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle şu bilgiyi verelim geri çekilme güvenilir bir doğum kontrol yöntemi değildir. Bu yöntemi kullanmanızı önermiyoruz.
Gelelim sorunuzun cevabına.Gebelik tanısında idrar testini beklenen adet tarihinde gecikme olması halinde yapmanızı öneriyoruz.
Yazdıklarınızdan 2 adet  idrar testini adet gecikmesi olmadan yaptığınızı anlıyoruz.
Gebelik testleri beklenen adet tarihinde gecikme olduğunda yapılmalıdır.Adetinize 8 gün varken zaten henüz bir gebelik belirtisi yaşamanızı beklemeyiz. 8 gün daha beklemeniz gerekiyor en az test için adette gecikme olup olmadığını görmek için.
Gelen 1 damla kanın bir çok nedeni olabilir ama bunu doğrudan gebelikte görülen yerleşme kanamasına bağlamamız doğru olmaz.
Şu an için önerimiz adetinizde gecikme olup olmadığını beklemeniz ve ancak gecikme olursa test yaptırmanız.Verdiğiniz bilgilerle gebe olup olmadığınız en doğru şekilde beklenen adette gecikme sonrası yapılacak gebelik testi ile anlaşılabilir.Sağlıklı günler dileriz.